Pieniądz wirtualny

Pieniądz wirtualny

Postęp technologiczny można zauważyć także w podejściu do płatności. Transakcje gotówkowe są coraz mniej popularne. Bankowość elektroniczna cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród młodych osób. Warto zauważyć i docenić między innymi ekspresowe przelewy i płatności zarówno kartą debetową jak i kredytową – szybkość transferu pieniędzy na drugą stronę globu jest imponująca.

Płatności za pomocą telefonu komórkowego czy poczty e-mail stały się wyznacznikiem tego, w jakim tempie rozwija się obecnie handel internetowy. Twórcy e-płatności podkreślają, jak ważne są wygodne i intuicyjne rozwiązania. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że płatności elektroniczne zazwyczaj są znacznie bezpieczniejsze od zwykłych transakcji gotówkowych. Jak to jest możliwe?

W przypadku dokonywania płatności gotówką, osoba kupująca produkt nie posiada potwierdzenia dokonania wpłaty (sprzedawca może jej zaprzeczyć), a z kolei sprzedawca narażony jest na otrzymanie podrobionych banknotów. Korzystając z płatności elektronicznych zostawiamy ślad po każdej transakcji w rozproszonych bazach danych i nie mamy możliwości zaprzeczenia tego, iż doszło do wymiany pieniędzy. Niestety rozwiązanie to, choć jest bezpieczne, nie gwarantuje bowiem anonimowości. Do naszych danych ma wgląd zarówno pracownik banku, jak i organy ścigania przestępstw podatkowych. Pomimo tego, pieniądz wirtualny ma coraz szersze zastosowanie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *